Translate:

Τα προγράμματα των αγώνων Aυτοκινήτου & Karting του 2021

karting omae


Τα προγράμματα των αγώνων
Karting του 2021

 

Η Επιτροπή Αγώνων (ΕΠ.Α.) ανακοινώνει τα προγράμματα των αγώνων Karting του 2021, για το θεσμό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Karting, για τα έπαθλα Rotax Max Challenge και IAME Series Greece, καθώς και για το PICK Πάτρας 2021.

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KARTING

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΣΕΡΡΕΣ                                       08-09 Μαΐου

2.                  ΚΑΛΑΜΑΤΑ                             17-18 Ιουλίου

3.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       30-31 Οκτωβρίου

4.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       04-05 Δεκεμβρίου

                                                               

ΕΠΑΘΛΟ ROTAX MAX CHALLENGE

Για την απονομή του Επάθλου θα διεξαχθούν οι τρεις (3) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       22-23 Μαΐου

2.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       02-03 Οκτωβρίου

3.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       16-17 Οκτωβρίου

 

ΕΠΑΘΛΟ IAME SERIES GREECE

Για την απονομή του Επάθλου θα διεξαχθούν οι τρεις (3) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:            

 

1.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       10-11 Απριλίου

2.                  ΠΑΤΡΑ                                        26-27 Ιουνίου

3.                  ΑΤΤΙΚΗ                                       04-05 Σεπτεμβρίου

 

PICK ΠΑΤΡΑΣ

-.                   PICK Πάτρας                            18-19 Σεπτεμβρίου



Τα προγράμματα των αγώνων αυτοκινήτου του 2021

 

Η Επιτροπή Αγώνων (ΕΠ.Α.) ανακοινώνει τα προγράμματα των αγώνων Αυτοκινήτου του 2021. Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις ημερομηνίες των αγώνων των Πρωταθλημάτων, Κυπέλλων και Επάθλων των Ράλλυ, Αναβάσεων, Ταχύτητας, Crosscar, Drag Racing, Regularity Ιστορικών αυτοκινήτων και 4x4. Τις προσεχείς ημέρες θα ακολουθήσει και το πρόγραμμα των αγώνων των Πρωταθλημάτων Drift και Ράλλυ Ιστορικών αυτοκινήτων.

 

57ο  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ                           15-16 Μαΐου

2.                  ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ                              12-13 Ιουνίου

3.                  ATHENS RALLY                        17-18 Ιουλίου

4.                  ΔΕΘ                                             11-12 Σεπτεμβρίου

5.                  ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ                      16-17 Οκτωβρίου

                                                               

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ                             29-30 Μαΐου

2.                  ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ                            03-04 Ιουλίου

3.                  ΔΕΘ                                             11-12 Σεπτεμβρίου

4.                  ΚΡΗΤΗΣ                                      09-10 Οκτωβρίου

5.                  ΠΑΛΑΔΙΟ                                  04-05 Δεκεμβρίου

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:           

 

1.                  ΚΟΡΙΝΘΟΣ                               10-11 Απριλίου

2.                  ΡΑΛΛΥ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ               12-13 Ιουνίου

3.                  ATHENS RALLY                        17-18 Ιουλίου

4.                  ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΡΑΛΛΥ       16-17 Οκτωβρίου

5.                  ΚΑΛΑΜΑΤΑ                             13-14 Νοεμβρίου

 

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΑΧΑΙΟΣ                                      17-18 Απριλίου

2.                  ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ                             29-30 Μαΐου

3.                  ΔΕΘ                                             11-12 Σεπτεμβρίου

4.                  ΑΓ. ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ                   06-07 Νοεμβρίου

5.                  ΠΑΛΑΔΙΟ                                  04-05 Δεκεμβρίου

                                                               

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ & ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι επτά (7) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΚΑΛΑΜΑΤΑ                          24-25  Απριλίου

2.                  ΚΥΜΗ                                      22-23  Μαΐου

3.                  ΡΙΤΣΩΝΑ                                19-20  Ιουνίου

4.                  ΟΜΑΛΟΣ                               10-11  Ιουλίου

5.                  ΠΟΡΤΑΡΙΑ                             18-19  Σεπτεμβρίου

6.                  ΔΙΟΝΥΣΟΣ                             23-24  Οκτωβρίου

7.                  ΠΙΤΙΤΣΑ                                   20-21  Νοεμβρίου

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι δέκα (10) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΜΑΛΙΑ                           03-04  Απριλίου

2.                  ΚΑΛΑΜΑΤΑ                 24-25 Απριλίου

3.                  ΚΟΡΥΛΟΒΟΣ                08-09 Μαΐου

4.                  ΖΑΚΥΝΘΟΣ                   12-13  Ιουνίου

5.                  ΟΙΝΟΥΣΣΑ                    26-27 Ιουνίου

6.                  ΟΜΑΛΟΣ                      10-11 Ιουλίου

7.                  ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ              24-25 Ιουλίου

8.                  ΒΡΑΧΑΣΙ                        25-26 Σεπτεμβρίου

9.                  ΒΛΑΣΤΗ                         02-03 Οκτωβρίου

10.                ΕΛΑΣΣΟΝΑ                   06-07 Νοεμβρίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ TAXYTHTAΣ  & ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΜΕΓΑΡΑ                        03-04 Απριλίου

2.                  ΜΕΓΑΡΑ                        05-06 Ιουνίου

3.                  ΣΕΡΡΕΣ                           02-03 Οκτωβρίου

4.                  ΜΕΓΑΡΑ                        27-28 Νοεμβρίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ CROSS CAR

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΜΕΓΑΡΑ                        03-04 Απριλίου                                        

2.                  ΠΑΤΡΑ                            08-09 Μαΐου

3.                  ΡΙΤΣΩΝΑ                       19-20 Ιουνίου

4.                  ΧΑΛΚΙΔΑ                       04-05 Σεπτεμβρίου

5.                  ΜΑΛΑΚΑΣΑ                 09-10 Οκτωβρίου

6.                  ΣΠΑΘΟΒΟΥΝΙ              06-07 Νοεμβρίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRAG RACING

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΤΥΜΠΑΚΙ                       15-16 Μαΐου                                              ΦΙΜΑ           

2.                  ΣΕΡΡΕΣ                           05-06 Ιουνίου                                            ΛΕΝΟΕ

3.                  ΑΡΓΙΝΙΟ                         03-04 Ιουλίου                                            ΑΣΗ

4.                  ΑΡΓΙΝΙΟ                         25-26 Σεπτεμβρίου                                 ΦΙΜΑ

5.                  ΣΕΡΡΕΣ                           16-17 Οκτωβρίου                                     ΛΕΟΝΕ

6.                  ΑΓΡΙΝΙΟ                         13-14 Νοεμβρίου                                     ΑΣΗ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ REGULARITY RALLY

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΑΛΜΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                           22-23 Μαΐου

2.                  ΑΣΜΑ                                                  19-20 Ιουνίου

3.                  ΑΛΑ                                                      17-18 Ιουλίου

4.                  ΑΛΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ                               04-05 Σεπτεμβρίου

5.                  ΑΛΕ ΞΑΝΘΗΣ                                    18-19 Σεπτεμβρίου

6.                  ΑΛΜΑ ΑΙΓΙΟΥ                                   09-10 Οκτωβρίου

 

4x4 TRAIL RIDE

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΑΛΜΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                           17-18 Απριλίου

2.                  ΑΣΦΑ ΑΤΤΙΚΗΣ                                 05-06 Ιουνίου

3.                  ΑΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ                                    25-26 Σεπτεμβρίου

4.                  ΑΛΜΑ 4x4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ                   30-31 Οκτωβρίου

5.                  ΑΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ                                    11-12 Δεκεμβρίου

 

 

 

MEGA FOUR 4x4

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΕΛΕΤΑ                                                  24-25 Απριλίου

2.                  4x4 ΠΑΤΡΑΣ                                       15-16 Μαΐου

3.                  ΕΛΕΤΑ                                                  19-20 Ιουνίου

4.                  ΜΑΡΣ 4x4 ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  25-26 Σεπτεμβρίου

5.                  4x4 ΧΙΟΥ                                             16-17 Οκτωβρίου

6.                  ΑΛΜΑ 4x4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ                   20-21 Νοεμβρίου

 

 

CROSS COUNTRY

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τρεις (3) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

 

1.                  ΑΣΦΑ ΑΤΤΙΚΗΣ                                 05-06 Ιουνίου

2.                  ΑΣΦΑ ΑΤΤΙΚΗΣ                                 13-14 Νοεμβρίου

3.                  ΙΝΧΗΛΑΤΗΣ                                       04-05 Δεκεμβρίου

 

 




ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ:

Ρίξε μια ματιά και στα παρακάτω posts:

Δημοφιλείς αναρτήσεις